Hakkaton 2016  • Pärnu Koidula Gümnaasium (map)

Hakkaton on õpilasfirma alustamise üritus, kuhu on oodatud 80 gümnaasiumi- ja kutsekooli õpilast üle Eesti.

48 tunni jooksul aitavad mentorid ja õpilasfirma programmi vilistlased leida osalejatel jätkusuutlikud äriideed, moodustada nende elluviimiseks vajalik meeskond ning teha esimesed kiired sammud oma toote või teenusega turule jõudmiseks.

Hakkaton toimus 9.-11. septembril Pärnu Koidula Gümnaasiumis.

 

Tagasivaade Hakkatonile:

Hakkatonil osales 65 õpilast. Kõik tagasiside küsitlusele vastanud õpilased soovitaks üritust ka sõbrale. 100% üritusel osalenutest vastasid, et Hakkatoni-taoline üritus on vajalik. 64% loovad kindlasti see aasta õpilasfirma. 87.5% lähevad edasi Hakkatonil loodud õpilasfirma ideega.

Hakkaton oli 6 meediaväljaandes:

  1. Delfi Noorte Hääl

  2. Eesti 2.0 blogi

  3. Koolielu haridusportaal

  4. Pärnu Postimees

  5. Raadio 2

  6. Õpetajate Leht

Facebooki ürituse kohta jõudis info 13 000 inimeseni.

Mentoreid kiideti taevani. Asjadest, mis õpilastele väga meeldisid, mainiti lisaks sööki, võimalust oma firma loomise protsessi oluliselt kiirendada, uued tutvused nii ettevõtlike noorte kui ka päris ettevõtjatega, uusi teadmisi. Üldiselt jäädi Hakkatoni korraldusega rahule, kuid saime ka väärtuslikku tagasisidet, millega edaspidi arvestada.

Üritusel tehti palju pilte, mille seast välja valitud asuvad siin ja siin. Õpilased said end piltidel ära märgistada. Kui soovite, et lisaksime mõnele pildile teie hashtagi või märgistaksime teie lehe, siis andketeada. Kasutage julgesti fotosid ja jagage neid näitamaks, et toetasite sellist vahvat üritust nagu Hakkaton. Fotograafid olid Pärnu Koidula Gümnaasiumi õpilane Kärt Kaljuvee ja Hakkatoni meeskonna liige Ede Schank Tamkivi.